Archiv | Lyžování RSS kanál pro tuto sekci
Leden

Lyžařské středisko SkiWelt

Středisko SkiWelt patří k jedněm z největších v celém Rakousku. Nachází se na východě Tyrolska blízko spolkové země Salcbursko. Daleko odtud není ani německá hranice. Nejbližší velká města jsou Wörgl a Kitzbühel. Středisko je opravdu špičkově vybaveno a nabízí takřka neuvěřitelných 279 kilometrů sjezdovek. Sjezdovky se rozprostírají na hned několika kopcích vedle sebe a lyžovat zde můžete od nadmořské výšky 620 – 1.957 metrů.

  

Sjezdovky tu mají všech obtížností a jsou pečlivě upravované. Tedy samozřejmě kromě 16 kilometrů sjezdovek pro freerade. Ty jsou určeny k jízdě v hlubokém neupraveném sněhu. Nejvíc tu ale najdete lehkých modrých sjezdovek (124 kilometrů) a středně těžkých červených sjezdovek (128 kilometrů). Zbývajících 11 kilometrů černých sjezdovek je určeno pro nejzkušenější a nejodvážnější lyžaře.

(Pokračování textu…)

Únor

Zillertal Arena nejlepší lyžování v Alpách

Zillertal Arena je obrovský lyžařský areál nacházející se v Tyrolsku. Konkrétně do areálu patří hlavně sjezdovky v okresu Schwaz. Z měst a obcí sem patří Zell, Gerlos, Konigsteiten, Krimml a Wald. Denní jízdenka pro dospělého zde stojí kolem 40 eur, od 13:30 pak polovinu. Samozřejmostí jsou slevy pro děti nebo za vícedenní pernamentky. Hlavní lyžařská sezona zde trvá od 04.12.2010 do 25.04.2011.

TIP: Prohlédněte si aktuální zájezdy do Zillertal Arena a užijte si lyžování v Rakousku.

  

Zillertal Arena samozřejmě není jenom o sjezdové lyžování a ostatním prohánění se po svahu. Jsou zde i kvalitní běžecké trati, možnosti bruslení, svezení se kočárem zimní krajinou, zimní výlety, bobové dráhy (letní i zimní) nebo adrenalinová Arena Skyliner, kde si můžete okusit pocit létání.

(Pokračování textu…)


„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich