Archiv | Lyžování RSS kanál pro tuto sekci
Leden

Lyžařské středisko SkiWelt

Středisko SkiWelt patří k jedněm z největších v celém Rakousku. Nachází se na východě Tyrolska blízko spolkové země Salcbursko. Daleko odtud není ani německá hranice. Nejbližší velká města jsou Wörgl a Kitzbühel. Středisko je opravdu špičkově vybaveno a nabízí takřka neuvěřitelných 279 kilometrů sjezdovek. Sjezdovky se rozprostírají na hned několika kopcích vedle sebe a lyžovat zde můžete od nadmořské výšky 620 – 1.957 metrů.

  

Sjezdovky tu mají všech obtížností a jsou pečlivě upravované. Tedy samozřejmě kromě 16 kilometrů sjezdovek pro freerade. Ty jsou určeny k jízdě v hlubokém neupraveném sněhu. Nejvíc tu ale najdete lehkých modrých sjezdovek (124 kilometrů) a středně těžkých červených sjezdovek (128 kilometrů). Zbývajících 11 kilometrů černých sjezdovek je určeno pro nejzkušenější a nejodvážnější lyžaře.

(Pokračování textu…)

Únor

Zillertal Arena nejlepší lyžování v Alpách

Zillertal Arena je obrovský lyžařský areál nacházející se v Tyrolsku. Konkrétně do areálu patří hlavně sjezdovky v okresu Schwaz. Z měst a obcí sem patří Zell, Gerlos, Konigsteiten, Krimml a Wald. Denní jízdenka pro dospělého zde stojí kolem 40 eur, od 13:30 pak polovinu. Samozřejmostí jsou slevy pro děti nebo za vícedenní pernamentky. Hlavní lyžařská sezona zde trvá od 04.12.2010 do 25.04.2011.

TIP: Prohlédněte si aktuální zájezdy do Zillertal Arena a užijte si lyžování v Rakousku.

  

Zillertal Arena samozřejmě není jenom o sjezdové lyžování a ostatním prohánění se po svahu. Jsou zde i kvalitní běžecké trati, možnosti bruslení, svezení se kočárem zimní krajinou, zimní výlety, bobové dráhy (letní i zimní) nebo adrenalinová Arena Skyliner, kde si můžete okusit pocit létání.

(Pokračování textu…)