Úno 22

Roklina Wolfsklamm

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Příroda

Údolí Wolfsklamm

Roklina nebo také údolí Wolfsklamm je místo, kde si můžete dopřát procházku nádhernou přírodou. Jedná se o údolí, kterým protéká divoká říčka, která si dere cestu skrz dolomit a další horniny. Zdejší pohoří Karwendel je ostatně součástí Severních vápencových Alp. V roklině vede turistická stezka, která vás povede po různých mostech, tunelech, schodek a lávkách. Trasa začíná v obci Stans, která se nachází bezprostředně vedle města Schwaz v Dolním údolí Innu (cca 30 východně od Innsbrucku).

Stezka vás povede směrem na sever cca 3 kilometry nahoru. Některá místa jsou skutečně zajímavá. Budete prolézat po úzkých průrvách nebo si naopak pohodlně kráčet po chodníčku připevněném na kolmé skladní stěně. Na konci stezky vás pak čeká benediktinský klášter Georgenberg-Fiecht založený už v roce 1138. A velmi zajímavá pro vás může být i zpáteční cesta, krytý dřevěný most vás zavede pro změnu nad roklinu Wolfsklamm. Tady se můžete po horských loukách zase vydat na voňavou procházku zpět.

  

Údolí je samozřejmě přísně chráněno a roste zde spousta zajímavých a unikátních rostlin. Jako například Auricula (Primula auricula) neboli Alpská prvosenka, kterou určitě pro její zářivě žluté květy neminete.

Celá roklina je samozřejmě přírodní rezervací, naštěstí strmé skladní cesty nedovolují návštěvníkům uhnout z cesty do jinak panenské přírody.

Zdejší stezka slouží turistům už od roku 1901. V celé své dnešní délce pak byla otevřena v roce 1950. Jedná se o opravdu nádhernou výletní trasu, která patří k těm nejhezčích v Alpách. Určitě si proto výlet sem nenechte ujít!

  

Napiš komentář