Dub 14

Pohoří Vysoké Taury

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Příroda

Národní park Vysoké Taury, který najdete na mapě Rakouska na hranicích Salcburska, Korutan a Tyrolska, je největším chráněným územím v rakouských Alpách. Národní park Vysoké Taury se může pochlubit také tím, že je vůbec největším národním parkem ve střední Evropě, který má rozlohu 4950 kilometrů čtverečních. Národním parkem byly Vysoké Taury vyhlášeny v roce 1981.

TIP: Národní park Vysoké Taury leží ve východním Tyrolsku. Ať už tam pojedete v létě nebo v zimě, vždy najdete nádhernou přírodu. Pokud tedy máte prochozené české hory, vyzkoušejte toto místo.

Pohoří Vysoké Taury.    Am Viltragenbach v pohoří Vysoké Taury.

Příroda

Pro milovníky přírody jsou Vysoké Taury učiněným rájem. Najdete zde překrásné horské giganty, jakými jsou kupříkladu nejvyšší hora Rakouska Grossglockner, která měří 3798 metrů nad mořem. Dále zde narazíte na gigantický vrchol Grossvenediger, který měří 3674 nad mořem nebo na rozsáhlá ledovcová pole. Mezi jednotlivými vrcholy je celá řada nádherných horských ples. Z každého vrcholu Vysokých Taur je překrásný výhled na úžasnou přírodní scenérii, která nadchne a chytí za srdce každého turistu. Při pěších túrách zdejší přírodou můžete potkat plaché kamzíky nebo vzácné druhy hořců a rododendronů.

Jezero ve Vysokých Taurech.   Vysoké Taury jsou krásné v každém období.   Taury jsou opradvu úžasné.

Výlety do okolí

Nejvýhodnější východisko k pěším a zdravotním túrám do národního parku je Grossglocknerská silnice s odbočkou k Perterzskému ledovci při Franz Josefs Höhe, což je vrchol, který dosahuje výšky 2369 metrů nad mořem. Na této pěší túře nádhernou a panenskou přírodou můžete pozorovat divoké kamzíky nebo kozorožce.

Na horách se pasou ovce, kozy i další zvířata.    Oáza klidu v rozbouřené moderní době.

Velkým magnetem národního parku Vysoké Taury jsou soustavy přehradních jezer, které se nacházejí v horní části údolí Kapruner Tal. V letních měsících vás k těmto místům zaveze autobus, takže se nemusíte trmácet po svých. Z přehradních jezer stojí za pozornost například jezero Speicher Mooserboden, což je úchvatné a obrovské přehradní jezero s křišťálově čistou vodou. Dalším zajímavým jezerem je jezero Grosser Wiesbachhorn, které má pro změnu lahvově zelenou vodu.

Panorama pohoří Vysoké Taury.

Nejbližší města a vesnice

Centrem národního parku Vysoké Taury je obec Kaprun, což je zároveň důležité a významné středisko zimních sportů a turistiky. V obci, která má přes 2900 obyvatel, je také k vidění několik historických památek. Kromě krásných a pitoreskních selských usedlostí stojí za pozornost zejména gotický katolický farní kostel a zámek z 15. století.

Divoká horská výska.    Cesta v pohoří Vysoké Taury.

Zajímavou stavbou Kaprunu je moderní kaple svaté Barbory, která byla postavena v roce 1956. Jedná se o kapli, která byla postavena na památku 150 dělníků, kteří tragicky zahynuli při stavbě blízkých vodních děl. V obci se také nachází moderní lázeňský komplex Tauren Spa, který byl slavnostně otevřen v roce 2010.

Další významnou obcí zdejšího národního parku je vesnice Jochberg, která se může pochlubit krásným kostelem, ve kterém uvidíte cenné fresky z 18. století.

Fotogalerie pohoří Vysoké Taury

Přehrada v pohoří Vysoké Taury.   Nádherné panorama hor.   Drsné Vysoké Taury.

Hřebeny ostrých vrcholků.    Vrcholky Vysokých Taur lákají ke zdolání.

Zasněžené pláně Vysokých Taur.   Národní park Vysoké Taury   Štíty hor v leteckém pohledu.

Vrcholky Vysokých Taur.

Tags:

Napiš komentář