Úno 22

Předpověď počasí ski Stubai

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Počasí

Lyžování na Stubaiském ledovci patří opravdu k nezapomenutelným zážitkům. Nádherné panorama zdejší krajiny a kvalitní sjezdovky si zde můžete vychutnat až do začátku léta. Místní vlekaři dokonce ručí za dobré sněhové podmínky až do Velikonoc, a kdyby nebyly tak hostům vracejí peníze. Oblíbené je ale i lyžování na sluníčku v květnu a červnu. Areál Stubai samozřejmě funguje celoročně.

Krásné počasí na vrcholu Kreuzjoch

V celém areálu Stubai nebo také Stubaital je téměř 140 km upravených sjezdovek, z nichž 55 km je lehkých modrých, 50 km středně těžkých červených a 33 km černých tratí pro pokročilé lyžaře. Tyto sjezdovky jsou soustředěny do 4 zimních středisek, mezi kterými vás dopraví skibus a kde můžete jezdit na jednu pernamentku. Samozřejmě je možné koupit si i jednodenní skipasy do konkrétního areálu, které jsou o něco levnější. To už ale musíte zvážit sami, jestli budete každý den lyžovat a střídat sjezdovky.

Největší zážitek je samozřejmě lyžování na samotném ledovci. Na vrcholu v 3150 m.n.m. se můžete občerstvit v nejvýše položené panoramatické restauraci v Rakousku a pak už jenom hurá na sešup až na parkoviště v nadmořské výšce 1750 m n.m. Jediné co budete potřebovat, abyste si lyžování báječně užili je dobré počasí. A s tím vám snad také pomůžeme.

Na vysvětlenou pro ty z vás, kteří neovládají moc dobře angličtinu, tak následující tabulka obsahuje předpověď počasí na pět dní dopředu (monday = pondělí, friday = pátek). U každého dnu je ikonka a textový popis jaké se očekává počasí a pod ním maximální a minimální teploty přes den.

Napiš komentář