Úno 13

Předpověď počasí pro Pitztal

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Počasí

V tomto článku jsme si pro vás připravili předpověď počasí pro ski areál Hochzeiger – Pitztal. V Alpských měřítcích se jedná spíše o menší středisko, kdybychom ho ale srovnávali například s lyžařskými areály u nás, tak bychom došli k zcela jiným závěrům. Na návštěvníky zde čeká 45 kilometrů sjezdovek, z toho je 8 km nejtěžších černých, 25 km červených a nejlehčích modrých pak 12 kilometrů.

Pitzal lyžování

Návštěvníkům zde slouží jedna kabinová lanovka, tři sedačkové lanovky a pět vleků. Ceny jsou zde podobné jako v okolních lyžařských areálech, možná o malinko nižší. Celodenní pernamentku pro dospělého lze pořídit za 36 euro.

Areál Pitzal se nachází v nadmořské výšce 1450 – 2450 m.n.m., samozřejmostí je dosněžování sněžnými děly, kterých zde aktuálně mají 22.

Kdybychom se měli zmínit ještě o dopravní dostupnosti, tak Pitztal se nachází ve centrální části Tyrolska. Jede se sem přes Innsbruck po dálnici A12 a následně je nutné sjet u obce Arzl im Pitztal. Tady pojede údolím řeky Pitze asi 20 kilometrů a už to nemůžete minout. Hochzeiger – Pitztal je vzdálen 545 km od Prahy a cesta sem trvá přibližně sedm hodin.

Na vysvětlenou pro ty z vás, kteří neovládají moc dobře angličtinu, tak následující tabulka obsahuje předpověď počasí na pět dní dopředu (monday = pondělí, friday = pátek). U každého dnu je ikonka a textový popis jaké se očekává počasí a pod ním maximální a minimální teploty přes den.

Napiš komentář