Čvc 10

Walchsee

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Walchsee je obec s 1812 obyvateli (k 1. lednu 2011) nacházející se v okrese Kufstein na severovýchodě Tyrolska. Walchsee je nejenom jméno obce ale i jezera u kterého se nachází. Jedná se o menší jezero o rozměrech zhruba 1 kilometr na 1 kilometr nepravidelného kruhového tvaru. Nadmořská výška obce je 658 metrů.

  

Walchsee leží v rakouské oblasti Kaiserwinkl severovýchodně od města Kufstein. Zdejší oblast je mezi turisty velmi oblíbená mimo jiné také proto, že je výborně dopravně dostupná. Pouhých 5 kilometrů na sever už se také nacházejí německé hranice a cca 10 kilometrů na západ zase vede dálnice A12.

První historické zmínky o Walchsee pocházejí z 14. a 15 Století. Tehdy se o obci hovořilo ještě jako o Walgsee, Walichsee, už tehdy je ale patrné propojení jména obce a jezera. Vlastní znak si obec zasloužila až roku 1972.

  

Walchsee je skutečně malá obec. Nachází se na severním břehu jezera, ze západu a východu je sevřena horskými hřbety pokrytými lesy. Historické jádro je velmi malé tvořené jen pár typickými malovanými tyrolskými domky. V malé zátoce na západě jezera se nachází kemp (Sonnencamping Seespitz am Walchsee). Směrem na východ kousek za obcí je parkoviště, které slouží hlavně lidem, kteří se chtějí vykoupat v jezeře Walchsee. Jsou zde vybudovány krásné pláže včetně pobřežní promenády a dřevěných mol přímo u vody.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách obce www.walchsee.tirol.gv.at.

  

Panorama obceWalchsee i stejnojmeného jezera.

Napiš komentář