Úno 13

Telfs třetí největší město

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Kostel v Telfsu

Město s krátkým a úderným jménem Telfs je s 14.626 obyvateli (k 1.1.2011) třetí největší v Tyrolsku. Město se nachází 27 km západně od hlavního města provincie Innsbrucku a v Leží na západě okresu Innsbruck venkov mezi levým břehem Innu a úpatím hory Hohe Munde (vysoké 2.662 metrů), samotné město se pak nachází v nadmořské výšce 633 metrů nad mořem. Telfs má od roku 1908 stále oficiálně status pouze městysu, počtem obyvatel, typem zástavby ale i dostupnou infrastrukturou jej můžeme považovat za plnohodnotné město.

Telfs se nachází na severním břehu řeky Inn. Podél řeky také vede jedna z nejdůležitějších Rakouských dálnic a to A12, která také například zajišťuje rychle spojení s nedalekým Innsbruckem. Obec je tak mimo hluku dopravy a přitom má výborné spojení. Dálnice velmi usnadňuje například i cestování z České republiky.

  

Ve městě sídlí okresní soud, řada menších obchodů, několik supermarketů i malé a střední firmy. Nejvýznamnějším ze zdejších 5 kostelů je novorománský farní kostel sv. Petra a Pavla se dvěma věžemi. V 19 a 20 století byl Telfs centrem textilního průmyslu, a bývalé budovy těchto továren stále dominují městu. V těchto továrnách bylo také zaměstnáno poměrně velké množství zahraničních dělníků, především z bývalé Jugoslávie a Turecka. Telfs si tak dodnes udržuje multikulturní ráz s velkých počtem cizinců.

Obce které administrativně patří k Telfsu jsou: Bairbach, Birkenberg, Brand, Buchen, Hinterberg, Lehen, Moos, Mösern, Platten, Sagl, St. Veit, Wildmoos.

Více o městě se můžete dozvědět na jeho oficiálních stránkách www.telfs.gv.at.

  

Tags:

Napiš komentář