Úno 13

Silz v údolí Innu

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Silz parisch kostel

Silz je menší městečko s 2.555 stálých obyvatel (k 1.1.2012) v okrese Imst. Význam tohoto malého městečka zvyšuje to, že zde sídlí okresní soud. PSČ obce je 6424. Co se týká polohy města, tak Silz se nachází v horní části údolí řeky Inn mezi městy Telfs a Imst. Obec je součástí rekreační oblasti Silz Kühtai, která se nachází v Stubaierských Alpách. Turistika zde hraje důležitou roli nejenom v zimě, ale i v létě. Populární je především rafting na Innu a také horolezectví. Právě horolezci zde mají ideální podmínky. Můžou se vydat na masiv Grünberg, jehož kamenné stěny se strmě zvedají kousek na sever od města.

Údolí Innu je důležitým dopravním koridorem. Prochází zde důležitá dálnice A12. Dálnice je namačkaná na úzkém severním břehu řeky Inn, takže zde neruší poklidnou atmosféru. Druhou důležitou dopravní tepnou je železnice Arlbergbahn. Jedná se o jednu z nejdůležitějších železničních tratích v Rakousku a jezdí zde většinou moderní a rychlé dálkové vlaky.

Okolí obce je poměrně silně zemědělsky využíváno a pěstují se zde hlavně brambory. Nedaleko se také nachází vodní elektrárna Sellrain-Silz (elektrárny Silz, Kühtai), která je považována za jednu z nejúčinnějších elektráren svého druhu v Evropě.

Co se týká historie a památek obce, tak zde nalezneme farní kostel Petra a Pavla, který byl postavený 1846 – 1848 v románském historizujícím stylu. Ve vzdálenosti ani ne pěti kilometrů se pak nachází starý hrad St. Peter Berg.

  

Poslední zajímavostí Silzu je fakt, že v roce 1857 odtud emigrovalo sedm rodin a 20 jednotlivců do Peru, a tam založil vesnici Pozuzo, se kterým obec zachovává kontakty dodnes. Dokonce jsou obě města spojená jako partnerské. Což není zrovna obvykle, aby malé Alpské městečko mělo za partnera zrovna vesnici až v exotickém Peru.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách www.silz.tirol.gv.at.

Napiš komentář

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat