Dub 06

Město Reutte

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Obec Reutte najdete na mapě Rakouska v jeho severozápadní části. Jedná se o tyrolskou obec, která je situovaná v nadmořské výšce 853 metrů. V současné době má obec Reutte zhruba 5 900 obyvatel. Tyrolská obec Reutte je krásná obec, která žije v zimě i v létě především turistickým ruchem.

Město Reutte v Tyrolsku.    Krásné centrum města Reutte.

Malé představení obce

I když je obec Reutte malý městys, má rozhodně co nabídnout. V obci najdete jedno městské muzeum, jedno zážitkové muzeum a několik historických budov, které stojí za návštěvu. V minulosti byla obec Reutte významným obchodním střediskem, protože obec obchodovala ze solí. Vedla zde důležitá obchodní solní stezka, která propojovala Reutte s Hallem v údolí Innu a bohatým Bavorskem. Obec Reutte má ve svém erbu tři zelené statné jehličnaté stromy, které se vyjímají na červeno bílém pozadí. Celá obec se táhne kolem jedné dlouhé ulice, která vede od části Untermarkt na severu obce až po část Obermarkt na jihu. Samotné obci se v Rakousku říká: „Brána do Tyrolska“. Význam jména Reutte však v němčině není „brána“, nýbrž „paseka“.

Opravdu stojí za vidění.    Kostel a Reutte v zimě.

Památky obce

Pokud do obce Reutte přijedete na dovolenou, nebudete se zde nudit. Čeká vás tady například městské museum, které se jmenuje „Grünes Haus“. V tomto muzeu je zajímavá expozice historických zbraní a dobového dřevěného nábytku. Hlavním hřebem expozice jsou však „meditační rakve“, které jsou čtyřicet centimetrů vysoké. Tyto neobvyklé rakve byly velice populární v 17. a 18. století. Jedna část sálu je rovněž věnovaná Peteru Singerovi, což byl místní génius, který zde žil v 19. století. Peter Singer například vynalezl Pansymphonikon, což je klavír, který má dvě klaviatury. Tento neobvyklý klavír vydává velmi zvláštní zvuky. V muzeu se však nenachází žádný jeho exemplář. Za pozornost stojí ještě krásně zdobená světle zelená fasáda. Na fasádě muzea najdeme zejména náboženské motivy. Vstupné do muzea činí pro dospělého návštěvníka 3 euro, snížené pak 2 euro.

Panorama s kapličkou nad Reutte.

V obci funguje ještě jedno nové muzeum, které se jmenuje „Ve stopách rytíře“. Jedná se o moderní muzeum, které vám interaktivním způsobem dá nahlédnout do středověku. V muzeu je celkem 15 sálů, kterými vás provede průvodce, který je oděn do rytířské výzbroje. Muzeum je otevřené každý den od desáté do sedmnácté hodiny.

Dále můžete v obci Reutte navštívit historický františkánský klášter nebo budovu historického okresního soudu, která je v centru města.

Sportovní vyžití

Do Reutte se jezdí především kvůli sportu a turistice. Okolí Reutte je ideálním místem pro všechny milovníky nezkažené přírody a sportovní fajnšmekry. Reutte má skvělé podmínky pro sjezdové a klasické lyžování. Zdejší hlavní lyžařské středisko se jmenuje Hahnenkamm a patří mezi nejlepší lyžařská střediska v Evropě.

Okolní příroda je nádherná.    Pohled z výšky na město Reutte.

Jídlo a pití

Pokud vám při lyžování nebo turistice vyhládne, je dobré zajít si na nějakou místní tyrolskou specialitu. Největší výběr tyrolských specialit najdete v restauraci Gasthof zum Mohren. Restauraci Gasthof zum Mohren najdete v centru města na ulici Untermarkt 26. Další vyhlášenou místní restaurací je Goldener Hirsch, která se specializuje zejména na řízky a steaky. Na skvělé místní pivo pak můžete zajít do hospody Bräu Haus, což je docela prostorná hospoda, která se nachází asi třicet metrů od hlavní silnice.

Napiš komentář