Led 31

Lyžařské středisko SkiWelt

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Lyžování

Středisko SkiWelt patří k jedněm z největších v celém Rakousku. Nachází se na východě Tyrolska blízko spolkové země Salcbursko. Daleko odtud není ani německá hranice. Nejbližší velká města jsou Wörgl a Kitzbühel. Středisko je opravdu špičkově vybaveno a nabízí takřka neuvěřitelných 279 kilometrů sjezdovek. Sjezdovky se rozprostírají na hned několika kopcích vedle sebe a lyžovat zde můžete od nadmořské výšky 620 – 1.957 metrů.

  

Sjezdovky tu mají všech obtížností a jsou pečlivě upravované. Tedy samozřejmě kromě 16 kilometrů sjezdovek pro freerade. Ty jsou určeny k jízdě v hlubokém neupraveném sněhu. Nejvíc tu ale najdete lehkých modrých sjezdovek (124 kilometrů) a středně těžkých červených sjezdovek (128 kilometrů). Zbývajících 11 kilometrů černých sjezdovek je určeno pro nejzkušenější a nejodvážnější lyžaře.

  

Ohromující jsou i počty vleků těch zde mají 39 a k nim pak ještě 37 sedačkových lanovek, 14 kabinových lanovek a jednu velkou pozemní lanovku.

  

SkiWelt opravdu patří mezi jednu z nejlepších lyžařských oblastí nejenom v Rakousku, ale možná i na světě. Lyžování si zde můžete užít opravdu do sytosti. A k tomu nechybí skvělá infrastruktura skibusy, široká nabídka stravování i velký výběr ubytování. To vše je zde doslova samozřejmostí.

Provozovatelé zdejšího areálu nezapoměli ani na zázemí pro běžkaře, sáňkaře, paraglidistky, nebo různé snowparky, kde se teenageři mohou vyblbnout na snowboardu. Lákavá je nabídka nočního lyžování, pro které můžete využít celých 11 kilometrů sjezdovek. To je víc než délka většiny českých lyžařských areálů 🙂

SkiWelt tvoří několik propojených areálů a to:

  • SkiWelt Brixen
  • SkiWelt Ellmau
  • SkiWelt Going
  • SkiWelt Hopfgarten
  • SkiWelt Itter
  • SkiWelt Scheffau
  • SkiWelt Söll
  • SkiWelt Westendorf
Sjezdovky: 279 kilometrů
Sezóna: 10.prosince – 9.dubna
Provozní doba: 08:30 – 16:30
Ceny: 1 den / dospělý 41 €, mládež 33 €, děti 20,50 €

Oficiální webové stránky (i v češtině) www.skiwelt.at

Napiš komentář